Korduma kippuvad küsimused

Kuidas luua Vikipeedia konto?

Vikipeedia kasutajanime loomiseks kasuta Vikipeedia ülaosas nuppu “Logi sisse / registreeru kasutajaks” või seda lehekülge.

Kuidas luua Vikipeedia artiklit?

Ühe lihtsa mooduse Vikipeedia artikli vormistamiseks leiab siit videost.

ARVE Error: Invalid URL ”https://www.youtube.com/watch?v=mwemFfHp1Js” in url
Kes otsustab artiklite avaldamise üle?

Vikipeedia artiklid avalduvad automaatselt kohe pärast salvestamist. Kvaliteet tagatakse Vikipeedias järeltoimetamisega — avaldatud artiklid ja nende muudatused vaatavad üle administraatorid ning teised kasutajad, kes vajaduse korral täiendavad ja parandavad artiklit. Kõik tegevused on jälgitavad artikli ajaloolehel. Artiklite järeltoimetamises saavad osaleda kõik kasutajad, sh ka Sina.

Kellele kuuluvad Vikipeedia artiklid?

Vikipeedia artiklid kuuluvad meile kõigile. Kuna artiklid on ühisloome, siis on neil kaasautorid, mitte autorid — ühelgi üksikul autoril (sh Vikipeedial endal) pole artiklite täiendamise ega levitamise ainuõigust. Artikleid toimetatakse ja täiendatakse kaasautorite ühiste arutelude käigus ning artiklite, sh illustratsioonide kasutamise ainus piirang on artiklis olemasolevate viidete ja piltide puhul kasutuslitsentsi korrektne märkimine.

Kas inimesed hakkavad mu artiklit arvustama?

Vikipeedia kasutajanimi võib olla pseudonüüm. Miljon+ lehel on toodud 100+ kampaanias osalevate inimeste nimekiri, kuid Vikipeedias võib EV 100 kingitusena koostatud artikli avaldada ka pseudonüümi all. See aitab vähendada avaldamishirmu. Seda enam, et Vikipeedias ei ole tähtis autor ise, vaid ikka tema looming, ja artiklid ei toetu koostajate autoriteedile, vaid kirjandusallikatele. Artiklid ei saa kunagi päris valmis ning ootavad alati täiendusi.